İlk İstanbul deneyimim

1 dk


1
1 Yorum, 4 Paylaşım, 1 Beğeni

Herkese merhaba öncelikle ben Ali size ilk İstanbul deneyimimi neler yaşadığımı anlatmak istiyorum. Ben İstanbul’u görmek çok istiyordum aşırı merak ediyordum. Küçüklükten beri hayalim olan İstanbul’a gittim. Trabzon’dan uçağa bindiğim zaman çok heyecanlıydım biran önce artık inelim diye sürekli saate bakıp duruyordum ve havadan İstanbul’u ilk  gördüğüm zaman yüzümdeki o mutluluk tarif edilemez.

 

Pendik’te bir kuzenim vardı orda kalıyorduk. İstanbul o kadar büyük ki nasıl gezeceğiz ve nasıl ulaşım olduğu ile ilgili bir fikrim yoktu. Kuzenim ise çalıştığı için gezdirme fırsatı pek olamadı, ama kendim bunu başardım. Sonuçta burası Türkiye, bir şekilde insanlara sorup gitmek istediğim yerleri görme fırsatım olacaktı ve şanslıydım ki oldu da.

 

İlk gün akşamı Üsküdar sahilinde yürüdüm Boğaz Köprüsünü çok görmek istiyordum.  O an gerçekten benden mutlusu yok gibiydi, ilk günü böylece tamamladım.

 

2.gün ise Büyükada planım vardı. Sabah uyanıp karşıya geçmek için bilet aldım vapura bindim ve vapur seferlerinin  ayrı bir keyfi var. Vapur saatlerine buradan ayrıntılı bakabilirsiniz. Büyükada’ya vardığımızda bir bisiklet kiraladım çünkü bisiklet ile daha rahat gezebileceğimi söylediler ve yola koyuldum genellikle tarihi evler, atlar vardı sessiz sakin huzurlu bir yerdi. Gerçekten orada yaşayabilirim. Gün boyunca çok terledim ve yorulmuştum artık dönme vakti gelmişti.

 

3. Gün planım ise Ortaköy, Ayasofya, Topkapı ve Yerebatan Sarnıcı’ydı. Zaten hepsi birbirine yakındı. Ayasofya gerçekten muazzam bir yerdi; yapısı, görüntüsü aklımdan çıkmadı. İstanbul’u gezmek halen hayalim çünkü halen gezemediğim çok yer var. Sizde hayallerinizin peşinden gidin gezin anı biriktirin hayatı yaşamayı unutmayın ….

 

İlk yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim Wanderlust Türkiye okurları. Eğer birkaç günlük İstanbul şehir hayatından kaçamak yapmayı planlıyorsanız, bu yazıya göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Yorum, 4 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
İlginç İlginç
0
İlginç
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF