Wanderlust Türkiye Projesi Nedir?

2 dk


21
23 Yorum, 14 Paylaşım, 21 Beğeni

Wanderlust nedir yahu? Wanderlust İngilizce ve Almanca da karşılığı ‘’Yolculuk tutkusu’’ demek. Bence çok anlamlı bir isim. O yüzden siteye üye herkese bundan sonra Wanderlust Gezgin diyeceğiz. Yok kardeşim ben gezgin felan değilim diyorsan sana Wanderlust Okur diyebiliriz. Çünkü daha önce görmediğin acayip şeyler paylaşacağız, iddalıyız.

Bu arada ben Emre Durmuş, şu aylak olan 🙂 Bir çoğunuz biliyor artık yıllardır dolanıp duruyorum, dünyayı gezmeye çalışıyorum. Edindiğim bir çok deneyimlerimi ve düşüncelerimi kendi sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyorum. Ama bir süre sonra herkese yetişemediğimi farkettim ve buna gerçekten üzülüyorum. ‘’Abi bu işler nasıl oluyor yaaa’’ maillerinden tutun da benimle hayallerini paylaşıp öneri bekleyenlere kadar herkesin maillerine cevap vermek isteği beni bu noktaya getirdi. Şu an için oturup maillere cevap veremeyeceğim şimdilik ama çok daha iyi bir fikrim var! Gelin anlatayım…

Böyle ”Wanderlust Türkiye” adında bir seyahat platformumuz olsun, sadece benim öneri ve fikirlerim değil herkesin ortak bilgi havuzu oluşturduğu, içerikler girdiği bir yer haline gelsin. Hem sosyal medyada kaybolup giden paylaşımlarımızın yerine sonsuza kadar kalacak ve istediğimiz zaman ulaşacağımız bir bilgi havuzumuz olur dedim. Bu uzun zamandır aklımdaydı ama sistemi iyi kurmak ve her anlamda şeffaf bir portal olmasını istedim. Sonunda oldu gibi.

Sitede herkesin kendi profilini oluşturduğu, özgürce canı nasıl isterse öyle içerikler girebileceği bir sistem yaptık. (Bayadır uğraşıyoruz valla) Hem de bir puan ve sıralama sistemi yaptık ki tatlı bir rekabet olsun. Her yapılan işi ödüllendirebilelim. Siteye verilen emeği tekrardan içerik üreticilerine ve gezginlere yönlendirdiğimiz bir sistem olsun.

Sitede puan kazanmanın bir çok yolu var. Girdiğiniz içerik kadar puan kazanıyorsunuz. Mesela yazdığınız yazının her görüntülenmesi başına puan alıyorsunuz, eğer yazınız trend yada popüler olursa daha çok puan kazanıyorsunuz. Yorum yazarsanız puan kazanıyorsunuz gibi gibi bir çok ayrıntı var. Ayrıca bir de rütbe sistemi yaptık. Tamamen eğlenme amaçlı goygoy yapalım dedik.

Wanderlust Gezginler Listesi

Ödül için ilk başta düzenli olarak ve sık sık çift kişilik otel hediyeleri, yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti hediyeleri vermek istiyorum. Tabi puan sistemeni göre kolayca seçebileceğiz.

Nasıl puan ve ödül kazanılır? Ne ödüller var? 

Bu sitenin amacının aynı zamanda internetteki bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi, güncel bilgiler girilmesi ve aktif bir portal olmasını umuyorum. Birlikte seyahat edeceğimiz, etkinlikler düzenleyip insanlara ilham vereceğimiz ve herşeyden önemlisi kendi bireysel yolcuklarınızda size katkı sağlayacağını düşündüğüm bir platform olmasını umuyorum. Her şey çok yeni olduğu için tüm yapıcı eleştirilerinize açığız.

Sevgiler

Emre Durmuş

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

21
23 Yorum, 14 Paylaşım, 21 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
29
Beğendim
İlginç İlginç
1
İlginç
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Efsane Efsane
4
Efsane
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Emre Durmuş

Aylak

23 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu siteye bayıldım, yazarlık yeteneğimi geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda her gün yeni bilgiler öğreniyorum. Böyle bir platform çok iyi fikirmiş 🙂

  2. Çok hoş ve gerekli bir topluluk portalı olmuş. Zamanla daha çok gelişeceğinden ve daha fazla ”Wanderlust Gezgin”in bir araya geleceğinden eminim. Topluluğumuzun ilk üyelerinden olmakta ayrı bir hoş. 🙂

  3. Oldukça faydalı bir platform olacağa benziyor, Böylelikle artık sana çok daha kısa yoldan ulaşmış olacağız sevgiler Emre 😉 Ayrıca senden ilham alarak çıktığım YouTuber lık macerasında desteklerini bekliyorum :)))

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF